Rikiuotė:
Rodyti:
Rodymas: Sąrašas Tinklelis

Tvora, tai vienas iš pagrindinių jūsų kiemo ir namo sudedamųjų dalių. Tvora teikia tiek estetinę, tiek saugumo funkciją. Tvoromis tveriami ne tik gyvenamieji namai, tačiau ir visuomeninės teritorijos: mokyklos, ligoninės, savivaldybės ir kt. Taip pat tvoromis naudinga aptverti ir savo sodo sklypą, statybų aikštelę ar tą plotą, kuriame įrengti svarbūs ar pavojingi įrenginiai ir ribojamas žmonių prieinamumas.

Tvoros – į ką atsižvelgti renkantis?

Tvoros pasirinkimą, pirmiausia, turėtų lemti jos paskirtis, kur ji bus statoma, kokie objektai ar teritorijos tveriamos, kokią pagrindinę funkciją ji turi atlikti. Paprastai tvoros naudojamos:

  • gyvenamosioms teritorijoms aptverti (tokiu atveju, be abejonės, nepaprastai svarbu ir estetika, ir saugumas. Renkantis tokią tvorą, reikėtų gerai pagalvoti apie spalvų dermę – pastato išorės / fasado apdailos elementų ir teritoriją juosiančios tvoros atspalviai turėtų būti artimi, antraip kieme nebus vientisumo. Taip pat ir dizainą: jei pastato ir tvoros stilius stipriai skirsis ir nederės tarpusavyje, estetika tikrai nukentės. Kalbant apie saugumą, derėtų tinkamai pasirinkti tvoros aukštį, tarpų tarp tvoros elementų dydį, nepamiršti, kad žalos gali padaryti ne tik žmonės, tačiau ir gyvūnai. Nereikėtų skubėti ir, geriausia, prieš priimant galutinį sprendimą, pasitarti su specialistais, kad įsigytas produktas apsaugotų ne tik nuo esančių už teritorijos ribų, bet ir šiapus tvoros).
  • Negyvenamosioms teritorijoms aptverti (tai gali būti komercinės ar kitos paskirties teritorijos, žemės valdos, kuriose vykdoma ūkinė veikla ir daugybė kitų variantų. Šiuo atveju pats svarbiausias rodiklis yra tvoros paskirtis ir funkcionalumas: ji atliks apsaugos funkciją, bus varstoma ar ne ir kt. Nuo šių rodiklių priklauso ir kiti pasirinkimai: aukštis, stulpų tipas, pačios tvoros modelis – segmentinė ar tinklinė. Mūsų specialistai gali padėti įgyvendinti ir nestandartinius projektus bei konkrečioje situacijoje patarti, į ką atsižvelgti ir kaip išsirinkti negyvenamųjų teritorijų tvoras).

Kada ir koks tvoros tinklas tinkamiausias? 

Nepriklausomai nuo tveriamų teritorijų tipo, tinklinė tvora yra vienas populiariausių pasirinkimų. Šį populiarumą lemia tvoros tinklo universalumas – jis ir gana tvirtas, ir, pasirinkus tinkamą spalvą bei stulpus, atrodo išties tvarkingai. Juosiantis gyvenamąsias teritorijas, tvoros tinklas neretai apželdinamas, tokiu būdu ir kiemas apsaugotas, ir erdvė išlaikyta. Visgi, renkantis tvoros tinklą, į keletą rodiklių atsižvelgti galima: tveriamos vietos paskirtis (jei gyvenamoji zona – svarbiau estetinis vaizdas, jei komercinė ar sporto erdvė – tvirtumas, atsparumas), aplinka ir reljefas (kaip patikimai teritorija apsaugota, ar būtų galimybė tvorą perlipti) ir kt. Kilus klausimams, visada geriausia kreiptis į mūsų specialistus. 

Lietuviai ypač pamėgo segmentines tvoras, jas ne tik nesunku sutverti, tačiau jos taip pat gražiai atrodo prie bet kokios architektūros pastatų.

Tinklinė tvora yra vidurys tarp pigumo, lengvo montavimo ir pritaikomumo. Tinklinės tvoros ažūriškos ir turi akutes, kurių dydis gali skirtis. Šią tvorą rekomenduojama rinktis, kuomet reikia aptverti didelį plotą.

Laikinos tvoros pasižymi daugkartiniu panaudojimu. Šios tvoros gelbėja tuomet, kai reikia vieną ar kitą objektą laikinai aptverti. Laikinos tvoros naudojamos statybų aikštelėms ar renginio vietai aptverti. Laikinos tvoros pasižymi ypatingai paprastu, greitu ir lengvu montavimu ir išmontavimu.

Nusprendus tverti tvorą reikia atsakyti į nemažai klausimų, kurie padės Jums pasistatyti tokią tvorą, kuri džiugins jus ilgą laiką.

Dažniausiai pagrindinis klausimas į kurį turite atsakyti yra ar jums reikia gražios ar saugios tvoros. Žinoma galima suderinti abu šiuos reikalavimus ir ieškoti kompromiso tarp gražu ir saugu.

Kitas svarbus aspektas yra tvoros medžiaga iš kurios ji pagaminta. Svarbu kad tvora būtų ilgaamžiška ir pagaminta iš kokybiškų medžiagų. Esant permainingiems Lietuvos orams tvora turi sugebėti atlaikyti ir karštį ir šaltį.

Tikriausiai pats svarbiausias aspektas daugeliui yra tvoros kaina. Jei jūs turite didelį plotą ir norite gražios ir kokybiškos tvoros, tai jums gali nemažai kainuoti. Tačiau yra įvairių tvoros rūšių, kurios ne tik gražiai atrodys, bet ir bus sąlyginai nebrangios.

Kreipkitės į mūsų specialistus, kurie padės surasti aukso vidurį tarp kokybiška, gražu ir nebrangu. Mes pasiruošę išrinkti tokią tvorą, kuri patiks ne tik jums, bet ir visiems jūsų kaimynams.

Ar metalinės tvoros yra patikimos?

Atsakant į klausimą trumpai – tikrai taip! Metalinės tvoros yra vienas populiariausių pasirinkimų. Šio tipo tvoros yra tvirtos ir nereikalaujančios papildomos priežiūros, todėl ir eksploatacinis laikotarpis gerokai ilgesnis. Veikiama įvairių klimato sąlygų metalinė tvora atspari korozijai, nepraranda spalvos bei estetiškos išvaizdos, o taip pat tinka tverti bet kokią pasirinktą teritoriją.