Vartai

Patikslinkite paiešką
Rikiuotė:
Rodyti:
Rodymas: Sąrašas Tinklelis

Tvoros vartai

Tvoros vartai – tai pati gražiausia kiemo dalis. Tai – šeimininkų, jų namų, padėties, stiliaus suvokimo išraiška. Einant gatve, kurioje vienas po kito išsirikiavę gyvenamieji namai, pirmiausia visuomet  atkreipiame dėmesį į kiemo vartus. Na, jei jie labiau permatomi, vėliau žvilgtelima ir į kiemo vidų, tačiau dažniausia aptariama kiemo dalis – tvora jos papuošalas vartai. Tačiau jie privalo būti ne tik estetiški, derantys prie tvoros bei bendro pastato ir aplinkos stiliaus, bet ir kuo saugesni. Vartai yra pati pirmoji kliūtis, jei pašalinis asmuo susidomėjo kažkuo valdose ir ketina nekviestas ten užsukti. Vartai bei varteliai privalo būti kuo tvirtesni, su kokybiškai užraktais ir tuo patikimi. Taigi, pagrindinės vartų savybės: estetiškumas, saugumas ir, žinoma, kokybė. O keliamų jiems reikalavimų yra nemažai: gaminami iš kokybiškų, tvirtų, tačiau nebrangių medžiagų, atsparumas nepalankioms klimato sąlygoms ir , kas svarbiausia – tinkamai veikiantys esant ir šalčiui, ir elektros srovės nebuvimui (jei pasirenkamas taip populiarus šiais laikais automatinių vartų variantas)

 Vartai skiriasi pagal savo varstymąsi arba, kitaip tariant, valdymą. Nesvarbu, kokiai teritorijai bus skiriami vartai, juos galėsite pasirinkti iš šių kategorijų:

  1. Varstomų (dvivėriai, atsiveriantys į vidų arba išorę);
  2. Stumdomų (atsidarantys arba į dešinę, arba į kairę pusę)
  3. Automatinių

Varstomi vartai reikalauja daugiau ploto, erdvės nei stumdomi, tad verta atrkreipti į tai dėmesį, jei jūsų kieme vietos ne per daugiausiai. Varstomi  vartai skirstomi į:

  • Segmentinius
  • Lenktus
  • Strypelių užpildo

 

Kadangi kiekviename žingsnyje siekiame kuo daugiau patogumo, todėl ir vartus renkamės pagal tai, kiek iš jų galime tikėtis rūpesčių. Ar įmanoma, kad vartai visiškai nekeltų jų kuo ilgesnį laiką? Seniau visi vartus patys atverdavome, grįžę į namus ar pasitikdami svečius, o štai šiais moderniais laikais vartai gali ir patys atsiverti, o žmogui dėl to tereikia paspausti atitinkamą mygtuką. Tai nepaprastai patogu, kai namo grįžtama automobiliu po varginančios darbo dienos ar pliaupiant gausiam lietui tiesiog nesinori kojos kelti į lauką. Tuomet vartai su automatiniu valdymu bus didelis palengvinimas atveriant vartus. Tokios jų funkcijos, ko gero, visiškai nereikia ten, kur užsukate ne kasdien – į sodo sklypą ar sodybą.

Kadangi nėra lengvai patiems apsispręsti dėl vartų, todėl vertėtų iš karto konsultuotis su specialistais. Mes patarsime, kad ateityje vartai nekeltų rūpesčių ir būtų kuo tinkamiausi konkrečiam variantui.